Karasu Festivali İlçemizin tanıtımı, turizm potansiyelinin artırılması ve ilçe ekonomisine artı değer kazandırılması için belediyemiz tarafından her yıl festival düzenlenmektedir. 2007 yılı 27-28-29 Temmuz tarihlerinde düzenlenen 21. Karasu Kültür, Turizm ve Fındık Festivali her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi gördü. Büyük bir coşku ile kutlanan festivalin açık hava halk konserlerinin sunuculuğunu yapmıştır. katılmıştır. Hülya POLAT, Gülben ERGEN ve İsmail YK sahne almışlardır. Coşkulu geçen konserlerde, konser alanı olan sahili dolduran binlerce izleyici ve protokol, gönüllerince eğlenerek unutulmaz bir gece yaşadı. Açık hava halk konserlerinde havai fişek gösterileri de yapıldı.

Karasu Plaj Koşusu:
Türkiye de ilk kez ilçemizde düzenlenen "3..Karasu Plaj Koşusu" ilçemiz plajında, deniz-kum bandında yapılmıştır.10 km. mesafeli koşuya Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 40 bayan 90 erkek toplam 130 kişi katıldı.Plaj Koşusuna çok sayıda master atlet katıldı. İstanbul, Bursa, İzmit, Adapazarı, Manisa, Düzce ve Ankara'dan katılan atletler organizasyona renk kattılar. Saat 18.00 de başlayan koşu 30 C sıcaklıkta ki kum üzerinde koşuldu. Dereceye giren atletlere madalya, kupa ve ödül verildi.

Plaj Futbolu:
3.sü yapılan Plaj Futbol Turnuvası federe oldu. FİFA'nın tüm ülke futbol federasyonlarına gönderdiği genelge ile plaj futbolu maçları resmileşti.Türkiye Futbol Federasyonu, genelgede maçların dört bölgede oynanacağını, Karasu'daki turnuvada ilk ikiye giren 1. Hilal Aygaz A.Ş. 2.İzzet Baysal Üniversitesi takımları 18-19-20 Ağustosda Alanya'da yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılacak olup, şampiyona sonunda Plaj Futbolu Milli Takımı belirlenecektir. Bayanlar futbol takımları arasında Bolu İzzet Baysal Üniversitesi takımı birinci olmuştur. Futbol müsabakaları na halkımızın katılımı yoğun olmuştur. Müzik eşliğinde pon pon kızların gösterileri turnuvaya renk katmıştır.

Festival Görüntüleri:Mersin balığı:
Belediyemiz tarafından festival etkinliklerinin içinde yer alan Mersin Balığı festivalinin 3 üncüsü 29.07.2007 tarihinde Yenimahallede kutlandı. Festivale çok sayıda vatandaşlarımız ve davetli konuklar katıldı. Festivalde sahne alan Hülya POLAT izleyicilere müzik ziyafeti verdi. Festival etkinliklerine İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ve Türk Deniz Araştırma Vakfı öğretim üyeleri katılarak Sapanca da yetiştirilen özel markalandırılmış 500 adet her biri 3 er kiloluk mersin balıkları Sakarya Nehrine bırakıldı.